Malatya, Bosna Hersek'te tanıtıldı

Malatya, Bosna Hersek'te tanıtıldı
Malatya, Bosna Hersek'te tanıtıldı
MALATYA (AA) - Malatya'nın tanıtımı amacıyla Bosna Hersek'e gezi düzenlendiği bildirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Hava...

MALATYA (AA) - Malatya'nın tanıtımı amacıyla Bosna Hersek'e gezi düzenlendiği bildirildi. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Hava Yolları'nın organize ettiği geziye, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Muammer Zafer, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Kılıç ile Fırat Kalkınma Ajansı ve İnönü Üniversitesi yetkilileri katıldı. 

Başkent Saraybosna'da gezilere katılan heyet, Osmanlı döneminden kalma Başçarşı'da, Kültür Ataşesi Soner Şahin, Din Hizmetleri Müsteşarı Hasan Atlı, Ticaret Müşaviri Sedat Yıldız, THY Bosna Hersek Yöneticisi Ahmet Salih Kansu, Yunus Emre Enstitüsü Türk Kültür Merkezi Müdürü Mehmet Akif Yaman ve Anadolu Ajansı Temsilcisi Atakan Çelik ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

Toplantıya katılanlara, Malatya'yı tanıtan dökümanlar ile kayısı ikram edildi. Heyet, Saraybosna'da sivil toplum kuruluşları ve üniversite yetkilileriyle de görüştü.