Malatya Büyükşehir Belediyesi, 52 aracı filosuna kattı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 52 aracı filosuna kattı
Malatya Büyükşehir Belediyesi, 52 aracı filosuna kattı
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, 11 iş makinesi ile 41 kamyon satın aldı. Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, 11 makinesi ile 41 kamyon satın aldı. 

Malatya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, geçen aylarda MASKİ araç filosuna dahil edilen 123 aracın ardından, Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı bünyesinde kullanılmak üzere 11 iş makinesi ve 41 kamyon alındığı belirtildi.

Açıklamada, 2 milyon 520 bin lira karşılığında 5 silindir, 3 bekoloder, eskavatör, yükleyici ve greyder olmak üzere 11 iş makinesi alındığı vurgulanarak, iş makinelerinin işlemler tamamlanıncaya kadar belediye önünde sergileneceği ve daha sonra hizmete gireceği ifade edildi.

Ayrıca 5'i çekici olmak üzere 41 kamyon da satın alındığına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"8 milyon 218 bin liraya alınan kamyonların damper ekipmanları monte edildi ve önümüzdeki ay hizmete girecek. Araçlar için 10 milyon 738 bin lira ödeme yapıldı. Yeni araçlar sayesinde belediye daha hızlı ve kaliteli hizmetler üretecek. Ayrıca ilçeler ile kırsal kesimlere hizmet amacıyla 4 yama ve bakım ekibi kuruldu. İlkbaharda hizmete başlayacak ekipler, ilçe ve bağlı mahallelerde yol tamir, bakım ve yama çalışmaları yapacak. Kırsalda yapılacak yatırım ve hizmetlerin kalite ve hızının yanı sıra maliyetinin de düşürülmesi amacıyla seyyar konkasör tesisi alınacak."