Malatya Büyükşehir Belediyesi filosuna 41 kamyon kattı

Malatya Büyükşehir Belediyesi filosuna 41 kamyon kattı
Malatya Büyükşehir Belediyesi filosuna 41 kamyon kattı
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, araç filosunu 41 kamyonla güçlendirdi.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre,...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, araç filosunu 41 kamyonla güçlendirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığının bünyesinde kullanılmak üzere 4'ü altı tekerlekli, 37'si ise on tekerlekli olmak üzere 41 kamyon satın alındı.

Kamyonların büyük bir bölümünü teslim alan Büyükşehir Belediyesi, araçlara gerekli donanım ve ekipmanları taktırıyor. 2'si akaryakıt tankeri, 2'si kombine sathi kaplama aracı, 32'si damperli kamyon ve 5'i çekici olarak kullanılacak kamyonlar, yaklaşık 10 milyon liraya mal oldu.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Sarılar, sağlıklı şehirlerin, sağlıklı altyapıya sahip alanlar üzerinde kurulabileceğini belirterek, "Sayın Başkanımızın ortaya koyduğu vizyon doğrultusunda, bizlere gösterdiği hedeflere ulaşabilmemiz için tüm ekiplerimizi teyakkuza geçirdik. Bu kapsamda, saha çalışmalarımızın daha verimli olabilmesi için, Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığının araç gereç parkını güçlendirdik. Yeni alınan makineleri ve kamyonlarla sahada çok daha mobil ve dinamik olacağız" ifadelerini kullandı.