Malatya Büyükşehir Belediyesinden yol çalışmaları

Malatya Büyükşehir Belediyesinden yol çalışmaları
Malatya Büyükşehir Belediyesinden yol çalışmaları
MALATYA (AA) - Hekimhan ilçesinde, 8 mahalleyi birbirine bağlayan grup yolunda iyileştirme ve stabilize çalışmaları yapıldı.Büyükşehir Belediyesinden...

MALATYA (AA) - Hekimhan ilçesinde, 8 mahalleyi birbirine bağlayan grup yolunda iyileştirme ve stabilize çalışmaları yapıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı tarafından, Hekimhan'a bağlı Kurşunlu bölgesinde, çukurda kalan 200 metrelik kısımda 4 bin metreküp dolgu çalışması yapılırken, 2 bin metre uzunluğundaki yolda da iyileştirme ve stabilize çalışmaları gerçekleştirildi.

Kurşunlu merkezle Yeşilköy, Dereevler, Nakışlar, Gelengeç, Nebiler, Karaman ve Çerme mahallelerini birbirine bağlayan grup yolu üzerinde yapılan çalışmalarla, özellikle kış aylarında yaşanan sorunlar giderilerek, yolun kesintisiz hizmet vermesi sağlandı. 

Kış aylarında araçların çıkamadığı bölgede, sağlıklı ulaşımın önü açılırken, taşımalı eğitimin uygulandığı bölgede öğrencilere de kolaylık sağlandı. Bölge sakinleri, yapılan hizmetlerden dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere, emeği geçenlere teşekkür etti.