Malatya Büyükşehir Belediyesinden yol çalışmaları

Malatya Büyükşehir Belediyesinden yol çalışmaları
Malatya Büyükşehir Belediyesinden yol çalışmaları
- Çarmuzu Yolu'ndaki genişletme çalışmaları kapsamında kamulaştırma yapılıyor

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, yol yapım ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yeşilyurt, Çarmuzu, Tecde, Dilek, Yaka, Çilesiz gibi bölgelerde açılan ve genişletilen yollar, şehrin planlı gelişmesine önemli katkılar sunuyor.

Bu yollar aynı zamanda trafik yoğunluğunu da azaltarak insanların yaşamlarını kolaylaştırıyor.

Çarmuzu Yolu'nu 4 kat genişleterek bulvar niteliğine kavuşturan Büyükşehir Belediyesi, bu yolun devamında bin 300 metre uzunluğundaki 7 metrelik yolu da 50 metreye çıkarıyor. Bu yoldaki genişletme çalışmaları kapsamında, güzergata bulunan 12 ev istimlak edilerek yıkım çalışmalarına başlandı.

Yol genişletme çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, bu dönemde Malatya'ya çok güzel bulvarlar kazandıracaklarını belirtti.

Açılan ve genişletilen yolların şehrin gelişmesini ve trafiğin rahatlamasını sağladığını kaydeden Çakır, "Kavşak, kaldırım, çevre ve peyzaj düzenlemeleriyle şehrimizin kimliği değişiyor. Çarmuzu Yolu'nu Kuzey Kuşak Yolu'na bağlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Çakır, Çarmuzu Yolu'nun tamamlanmasıyla Şehir Mezarlığı, Sebze ve Meyve Hali, Hizmet Grupları Sitesi ve Galericiler Sitesi'ne ulaşımın buradan sağlanacağını belirtti.

Malatya genelinde yürütülen önemli çalışmalara değinen Çakır, şunları kaydetti:

"Şu anda Dilek Bulvarı çalışması devam ediyor. Bu yolumuz da 3-4 kat genişletiliyor. Aynı zamanda Tecde yolu 50 metre genişliğe çıkarılacak. Güney Kuşak Yolu'nda da çalışmalarımız devam ediyor. Orada 2 bin 500 civarında mezarı nakletmek zorunda kaldık. TOKİ bölgesinde yol çalışmaları başladı. Arterlerin açılmasıyla trafikte önemli bir rahatlama sağlamış olacağız."