Malatya Büyükşehir Belediyesinin çalışanlarına seminer

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesinde çalışanlar için seminer programı yapıldığı bildirildi.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesinde çalışanlar için seminer programı yapıldığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Fırat Toplantı Salonu'ndaki eğitimin açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, il genelinde hizmet bekleyen her vatandaşın isteğini karşılamak zorunda olduklarını vurguladı.

Çakır, 27 ayrı başlıktaki eğitimin 5 hafta süreceğini belirterek, "Hizmeti doğru ve zamanında yapmak gerekiyor. Bu yapının oluşması iyi iletişimden geçiyor. Eğitim bunun için çok önemli. Vatandaşa hizmet için geldik. Herkesin sorumluluğunu çok iyi bilmesi gerekiyor. İnsanlarımızın Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden mutluluk duyması en büyük amacımız" ifadesini kullandı.

Belediye personeline ve yöneticilerine eğitim veren İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selma Karatepe, iletişim ve belediyelerde halkla ilişkiler konularında sunum yaptı.

İnönü Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mevlüt Akyol da beden dili konulu seminer verdi.

Çalışanlara stres yönetimi, öfke kontrolü, iş sağlığı ve güvenliği ile Taşınır Mal Yönetmeliği konularında eğitim verileceği belirtildi.