Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin cenaze hizmetleri

Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin cenaze hizmetleri
Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin cenaze hizmetleri
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl 2 bin 790 cenaze hizmeti gerçekleştirdi. Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre,...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl 2 bin 790 cenaze hizmeti gerçekleştirdi. 

Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Mezarlıklar Şube Müdürlüğünce geçen yıl toplam 2 bin 790 cenaze defin işlemi işlemi yapıldı. 

Cenaze hizmetleri kapsamında, 2 bin 375 kez taziye çadırı kuruldu. Belediye ekiplerince kurulan taziye çadırlarında masa ve sandalye ile kış aylarındaki soba hizmeti ücretsiz olarak sağlandı. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet diledi.

Ölümün, hayatın bir gerçeği olduğunu vurgulayan Çakır, şöyle devam etti:

"Hakk tealanın yüce kitabında belirttiği gibi her canlı ölümü tadacaktır. İşte o zor zamanda son görevin yerine getirilmesinde elimizden gelen gayreti gösterme çabasındayız. Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız hizmetlerle vatandaşlarımızın beşikten mezara kadar yanındayız. Taziyelerde de üzerimize düşeni yerine getirmek için ekiplerimiz 7 gün 24 saat çalışıyor. Bu vesileyle bir kez daha vefat etmiş olan tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyorum."