Malatya Büyükşehir Belediyesinin yol çalışmaları

Malatya Büyükşehir Belediyesinin yol çalışmaları
Malatya Büyükşehir Belediyesinin yol çalışmaları
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, yol genişletme çalışmalarına devam ediyor.Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2013 yılında 7...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, yol genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2013 yılında 7 metre genişlikten 30 metreye çıkarılarak bulvar haline getirilen Çarmuzu yolunun devamında, 400 metrelik yol genişletme çalışması yapılıyor.

Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, yol güzergahında bulunan 3 ev kamulaştırılarak yıkıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Çarmuzu yolunu, kuzey kuşak yoluyla birleştireceklerini ve bu sayede çevre yolunun trafik açısından rahatlayacağını belirtti. 

Yolun, İskender, Salköprü, Çarmuzu, İlyas ve Kaynarca mahallelerinin de ana yolu durumunda olduğunu ifade eden Çakır, "Hatunsuyu Mahallesine kadar uzayan bu 4 kilometrelik yolumuzun Kaynarca Mahallesi sınırları içinde kalan bin 300 metrelik bölümünde de çalışmalar yapıyoruz. Gelecekte Malatya'nın kalbi olacak bu yollar, bölgede bulunan mahallelerimizin de gelişimine ciddi katkılar sağlayacak" ifadelerini kullandı.