Malatya, Cazibe Merkezleri Destekleme Programına alındı

Malatya, Cazibe Merkezleri Destekleme Programına alındı
Malatya, Cazibe Merkezleri Destekleme Programına alındı
MALATYA (AA) - Malatya'nın, Cazibe Merkezleri Destekleme Programına alındığı bildirildi. Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, az...

MALATYA (AA) - Malatya'nın, Cazibe Merkezleri Destekleme Programına alındığı bildirildi. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, az gelişmiş bölgelerde, büyüme ve çevrelerine hizmet verme potansiyeli yüksek il merkezlerinin, ekonomik ve sosyal kalkınmasına, mevcut kamu yatırımlarına ilave olarak sağlanan proje destekleriyle ivme kazandırılması amacıyla Cazibe Merkezleri Destekleme Programının uygulandığı belirtildi.

Malatya'nın da Strateji Geliştirme ve Hibe Projeleri Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar sonucu, Cazibe Merkezleri Destekleme Programı kapsamına alındığının ifade edildiği açıklamada, kentsel ekonominin, kentsel ve sınai altyapının, beşeri ve sosyal sermaye ile yurt içi ve çevre piyasalarla ticari ilişkilerin geliştirilmesiyle ilgili olarak kayısı ve medeniyet başlıklarında proje çalışmalarının başlatıldığı kaydedildi. 

Söz konusu çalışmaların, Fırat Kalkınma Ajansı koordinasyonunda, sürecin paydaşları olan Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Battalgazi Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ile Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nın katılımıyla gerçekleştirilmekte olduğu ifade edildi.