Malatya Çocuk Meclisi Başkanlığına Atabey seçildi

Malatya Çocuk Meclisi Başkanlığına Atabey seçildi
Malatya Çocuk Meclisi Başkanlığına Atabey seçildi
MALATYA (AA) - Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi 3. Olağan Genel Kurulunda, başkanlığa Ayşenaz Atabey'in seçildiği bildirildi. Kent Konseyinden...

MALATYA (AA) - Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi 3. Olağan Genel Kurulunda, başkanlığa Ayşenaz Atabey'in seçildiği bildirildi. 

Kent Konseyinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kongre Kültür Merkezindeki genel kurula, Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, yürütme kurulu üyeleri, öğrenciler, öğretmenler ve okul idarecileri katıldı.

Yıldırım, kurulun açılışında yaptığı konuşmada, hayatın içinde sadece siyaset ve dünyasının olmadığını, çocukların sevinç, neşe ve enerjilerinin de olduğunu belirtti.

Çocukların okul hayatı dışında da bir yaşamları olduğunu hatırlatan Yıldırım, Kent Konseyi Çocuk Meclisinin çocukların sosyal ve kültürel yaşantılarına renk katacak çalışmalar yaptıklarını kaydetti. 

Yıldırım, "Çocuklar herhangi bir hesap ve denge gözetmeksizin 'Kral Çıplak' diyebilen yüreklerdir. Bu yüreklerle birlikte Malatya için bir şeyler yapmak bizlerin en büyük mutluluğu olacaktır" dedi.

25 adayın başkanlık için yarıştığı genel kurulda, çocuklar okul içi sorunlar, geri dönüşüm, çevre, kültürel programlar üzerine gerçekleştirmek istedikleri projeleri anlattı.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde, Fırat İlkokulu öğrencisi Ayşenaz Atabey, Çocuk Meclisi Başkanlığına getirildi. 


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  çevre

  ,

  Çocuk

  ,

  Kral

  ,

  Okul

  ,

  Kongre

  ,

  siyaset

  ,

  çıplak

  ,

  ,

  kültür

  ,

  sosyal

  ,

  kent