Malatya Orman İşletme İl Müdürü Karaca'dan Arapgir'e ziyaret

MALATYA (AA) - Malatya İl Orman İşletme İl Müdürü Ramazan Karaca, Arapgir Orman İşletme şefliğini ziyaret etti. Bazı incelemelerde bulunmak üzere...

MALATYA (AA) - Malatya İl Orman İşletme İl Müdürü Ramazan Karaca, Arapgir Orman İşletme şefliğini ziyaret etti. 

Bazı incelemelerde bulunmak üzere ilçeye gelen Karaca, İlçe Kaymakamı Tekin Erdemir, Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve Arapgir Orman İşletme Şefi Eşref Erbaş ile geçen yıl yapımına başlanan 2 katlı yangın ilk müdahale ekip binasının inşaatında incelemelerde bulundu.

Arapgir Orman İşletme Şefliğini de gezen Karaca, burada yaptığı açıklamada, ilçedeki çalışmaların gün geçtikçe artığını belirtti. Yangın ilk müdahale ekip binasının tamamlanmasıyla orman, bahçe, ev, kuru ot gibi çeşitli yangınlara müdahaleler konusunda daha aktif bir hale gelineceğini, yakınlardaki ilçelere de hizmet götürülebileceğini ifade eden Karaca, ilçeye kazandırılan yangın söndürme arazözüyle de komşu ilçelerdeki yangınlara müdahalede bulunulduğunu vurguladı. 

Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu da ağaçlandırma politikalarının gereği olarak ilçede açılan Orman İşletme Şefliği'nin, gerek ağaçlandırma gerekse yangınlara müdahale konusunda büyük bir imkan ve ayrıcalık olduğunu kaydetti. Cömertoğlu, katkı sağlayan ve emeği geçenlere teşekkür etti.