Malatya Şehir Mezarlığı'ndaki levhalar yenileniyor

Malatya Şehir Mezarlığı'ndaki levhalar yenileniyor
Malatya Şehir Mezarlığı'ndaki levhalar yenileniyor
MALATYA (AA) - Malatya Şehir Mezarlığı'ndaki 25 yıllık mezar üstü, ada-pafta ve cadde-sokak levhaları yenileniyor.Mezarlıklar Şube Müdürü İdris Alan,...

MALATYA (AA) - Malatya Şehir Mezarlığı'ndaki 25 yıllık mezar üstü, ada-pafta ve cadde -sokak levhaları yenileniyor.

Mezarlıklar Şube Müdürü İdris Alan, yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın talimatıyla mezarlıklarda bakım ve yenileme çalışmaları yaptıklarını belirtti.

Şehir mezarlığının 1989 yılında hizmete açıldığını ve toplam alanının 3 bin 200 dekar olduğunu hatırlatan Alan, "Yaklaşık 25 yıldan beri defin yapılan mezarlıktaki mevcut alanımızın üçte birini kullanmış bulunmaktayız. Şehir mezarlığımız gerçekten bölgesinde en planlı, en düzenli, en yeşil mezarlıklardan bir tanesidir. Örnek alınan bir mezarlıktır" ifadesini kullandı.

Mezarlıktaki levhaların önemli bir kısmının çürüdüğünü ve yazılarının kabardığını kaydeden Alan, yazı boyutlarının küçük olması nedeniyle de vatandaşların mezarları bulmakta sorun yaşadığını anlattı.

Başlattıkları çalışma kapsamında, eskimiş, yıpranmış, okunamaz haldeki tüm levhaları yenilediklerini vurgulayan Alan, Garnizon Şehitliği girişine de üzerinde ayet yazılı 2 yeni levha yerleştirdiklerini kaydetti.