Malatya TSO, ilçelerdeki yönetim kurulu toplantısının ilkini Arapgir'de gerçekleştirdi

Malatya TSO, ilçelerdeki yönetim kurulu toplantısının ilkini Arapgir'de gerçekleştirdi
Malatya TSO, ilçelerdeki yönetim kurulu toplantısının ilkini Arapgir'de gerçekleştirdi
MALATYA (AA) - Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yetkilileri, ilçelerdeki yönetim kurulu toplantısının ilkini Arapgir'de gerçekleştirdi. Yönetim...

MALATYA (AA) - Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) yetkilileri, ilçelerdeki yönetim kurulu toplantısının ilkini Arapgir'de gerçekleştirdi. 

Yönetim kurulu toplantısı için Arapgir'i ziyaret eden Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve yönetim kurulu üyeleri, Kaymakam Tekin Erdemir'i makamında ziyaret etti. Daha sonra ilçede restorasyon çalışmaları yapılan ya da hizmete açılan tarihi binaları gezen Erkoç ve üyeler, esnafı da ziyaret etti. 

Kadınlar Derneği'nin açtığı kermesi de gezen Erkoç ve beraberindekiler, daha sonra Tarihi Millet Hanı'ndaki yönetim kurulu toplantısına katıldı. Burada konuşan Erkoç, meclis toplantılarında gelen bir teklif üzerine bu yılki yönetim kurulu toplantılarını ilçelerde gerçekleştirme kararı aldıklarını anlattı. Böylece Arapgir'de bir ilki gerçekleştirdiklerini kaydeden Erkoç, ilçedeki toplantılar sayesinde hem ilçeleri yakından tanıyabileceklerini hem de ilçelerdeki esnafı ziyaret edebileceklerini, sorunları çözme, ihtiyaçları yerinde belirleme adına da katkılar sunabileceklerini vurguladı. 

Kaymakam Tekin Erdemir de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bu toplantıların ilçelerde yapılmasının büyük hayırlara hizmet edeceğine eminim. Sizler bu gezide bilgi sahibi oldunuz. Bu bilginizi Malatya'ya döndüğünüzde hemşehrilerimize, oradaki insanlara anlatacaksınız. Arapgir'in ne kadar güzel, gezilmeye değer bir ilçe olduğunu bahsedeceksiniz ve biz de bu şekilde insanlarımızı, sizleri ağırladığımız gibi onları da ağırlayıp ilçemizin tanıtımını yapacağız. Bu vesileyle sizlere şimdiden çok teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

TSO yetkililerinin ziyaretini önemsediğini vurgulayan Arapgir  Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu da toplantı sayesinde TSO üyelerinin kısa da olsa Arapgir turu yapabildiklerini belirtti. Bir zamanlar kumaş tüccarlarının 7 ülkeye ihracat yaptığı, insanları buluşturan önemli bir ticaret merkezi olan Millet Hanı'nda TSO'nun yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirmesini anlamlı bulduğunu dile getiren Cömertoğlu, yetkililere emekleri ve özverileri dolayısıyla teşekkür etti.