Malatya Valiliği, gösteri yürüyüşü yapılacak güzergahları açıkladı

Malatya Valiliği, gösteri yürüyüşü yapılacak güzergahları açıkladı
Malatya Valiliği, gösteri yürüyüşü yapılacak güzergahları açıkladı
MALATYA (AA) - Malatya Valiliği, açık yer toplantısı yapılacak mahalleler ve gösteri yürüyüşü yapılacak güzergahları belirledi. Valilikten yapılan...

MALATYA (AA) - Malatya Valiliği, açık yer toplantısı yapılacak mahalleler ve gösteri yürüyüşü yapılacak güzergahları belirledi. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bu yıl Battalgazi ve Yeşilyurt ilçeserinde açık yer toplantısı için toplanılacak yerler, yürüyüş yapılacak güzergahlarla, afiş ve ilan asılacak yerlerin gözden geçirildiği belirtildi.

Bu kapsamda, Malatya Büyükşehir Belediyesi binası arkası ve Sümer Camisi arkasındaki boş alanlar, Yeşilyurt Tren Garı önü, Cumhuriyet Meydanı, Bostanbaşı Barguzu Camisi yanındaki meydanlık alan, Gündüzbey eski belediye binası önü, Yakınca İş Merkezi önü, Battalgazi Emeksiz Caddesi üst kavşağı, Kernek Meydanı, Miş Miş Fuar alanı ve Battalgazi Cumhuriyet Meydanı'nın açık yer toplantı alanı olarak gösterildiği kaydedilen açıklamada, ayrıca 10 ayrı alan için belirlenen açık yer toplantısının ardından yürüyüş yapılabilecek güzergahlar sıralandı.

Kamu kurum ve kuruluşaları dışında kalan yerler olması kaydıyla gösteri yürüyüş güzergahlarıyla açık yer toplantı alanlarının çevresine basılı veya çoğaltılmış elle yazılmış davetiye, resim, afiş, pankart ve benzeri unsurların asılabileceği bildirilen açıklamada, ayrıca belirtilen güzergahlar dışındaki alanların kullanılması halinde ilgili kanunlar çerçevesinde gerekli işlemlerin yapılacağı ifade edildi.