Malatya Valisi Kamçı, göreve başladı

- Kamçı: "İnşallah, el birliğiyle güzel hizmetler yapacağız"

MALATYA (AA) - Malatya Valiliğine atanan Süleyman Kamçı, göreve başladı.

Vali Kamçı'yı Malatya Valiliğine gelişinde, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, Valilik çalışanları ve vatandaşlar karşıladı. Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Kamçı, makamında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kamçı, sivil toplum örgütleriyle, milletvekilleriyle, belediye başkanlarıyla ve çalışma arkadaşlarıyla el birliğiyle Malatya'ya güzel hizmetler yapmaya, kente layık olmaya çalışacaklarını söyledi.

Malatya'nın güzel bir şehir olduğunu belirten Kamçı, bu yörede 5 yıl vali yardımcılığı ve valilik görevinde bulunduğu için bölgeyi bildiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Daha önce, valilik yaptığım şehirden buraya üç kere gidip gelmiştim, vali arkadaşları ziyaret ve diğer vesilelerle gelmiştim. Dolayısıyla, Malatya'ya yabancı değilim. Malatya, bildiğim tanıdığım, Türkiyemizin, ülkemizin her yeri olduğu gibi, güzel şehirlerinden biri. İnşallah Malatya'ya layık olarak, burada güzel hizmetlere adım atarız, güzel hizmetler yaparız diyorum. Benden önceki değerli valimiz, tanıdığımız, muhterem, iyi bir kardeşimiz. O,  sabah ayrıldı. O ayrıldıktan sonra da bugün öyle denk geldi, ben de göreve başlamış oldum. Dolayısıyla, aynı gün bir eski vali ayrılıp yeni vali göreve başlamış oldu. İnşallah, el birliğiyle güzel hizmetler yapacağız."