Malatya Valisi Kamçı, Malatya TSO'yu ziyaret etti

Malatya Valisi Kamçı, Malatya TSO'yu ziyaret etti
Malatya Valisi Kamçı, Malatya TSO'yu ziyaret etti
- Kamçı: "Birlik ve beraberlik içinde dış ticaretimiz başta olmak üzere ekonomimizin güçlenmesi için gayret göstereceğiz"

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası'nı (TSO) ziyaret etti.

Kamçı, Malatya TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç'u ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, ticaret ve sanayi erbabının, ilin gelişmesinde etkili rol oynadığını söyledi.

Ticaret ve sanayi erbabının etkili olmadığı illerin gelişiminin yavaşladığını belirten Kamçı, "Dolayısıyla lokomotif görevi aslında ticaret ve sanayi erbabındadır. Bizlerde onlara rehberlik etmeye çalışacağız. Malatya'nın, Kayseri ve Gaziantep gibi olmaması için hiçbir neden yok. Birlik ve beraberlik içinde dış ticaretimiz başta olmak üzere ekonomimizin güçlenmesi için gayret göstereceğiz" dedi.

Erkoç ise Malatya'nın sanayisinin her geçen gün daha fazla geliştiğini vurguladı.

TÜİK 'in açıkladığı son rakamlara göre, bölgede en fazla ihracat yapan ilin Malatya olduğunu dile getiren Erkoç, şöyle devam etti:

"Özellikle sanayi ve ticari altyapıdaki gelişmeye paralel olarak son dönemde sektörel dağılımda da çeşitlilik arz etmeye başladı. Tabi ki istediğimiz ihracat rakamlarını yakalamış değiliz ama gayretle inşallah bu hedefe de ulaşacağımız."


  ETİKETLER:

  Gaziantep

  ,

  Malatya

  ,

  TÜİK

  ,

  sanayi

  ,

  paralel

  ,

  Birlik