Malatya Valisi Kamçı, Pütürge ve Doğanyol ilçelerini ziyaret etti

Malatya Valisi Kamçı, Pütürge ve Doğanyol ilçelerini ziyaret etti
Malatya Valisi Kamçı, Pütürge ve Doğanyol ilçelerini ziyaret etti
MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Pütürge ve Doğanyol ilçelerini ziyaret etti. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Kamçı, İl...

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Pütürge ve Doğanyol ilçelerini ziyaret etti. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Kamçı, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Hasan Aksoy ve il müdürlüklerinin yetkilileriyle Pütürge ve Doğanyol ilçelerini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. 

Kamçı'yı Pütürge ilçesinde, Kaymakam Osman Doğramacı, Doğanyol Kaymakamı Serdar Karal, İlçe Belediye Başkanı Mehmet Polat, Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Üsteğmen İbrahim Dündar, İlçe Emniyet Amiri Komiser Mehmet Bulut, Askerlik Şubesi Başkanı Üsteğmen Celal Bolat, daire müdürleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Vatandaşlarla bir süre görüşen Kamçı, daha sonra Kaymakam Doğramacı'dan brifing aldı.

Belediye Başkanı Mehmet Polat'ı da ziyaret eden Kamçı, projeler hakkında bilgi aldı.

Kamçı, ilçeye yapılacak hükümet konağı ve emniyet amirliği binası için uygun görülen arazilerde de incelemelerde bulunarak, Hanım Evi Eğitim ve Kültür Merkezini ziyaret etti ve yolda karşılaştığı öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. 

 Bir süre önce hizmete sunulan İlçe Jandarma Bölük Komutanlığını ziyaret ederek "kalekol" olarak tabir edilen bina hakkında da bilgiler alan Kamçı, hasarlı olması nedeniyle yıkım kararı alınan İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında da incelemelerde bulundu.

İlçe meydanında vatandaşların da katılımıyla bir toplantı düzenleyen Kamçı, yeni yapılacak hükümet binasına tahsis edilecek alternatif araziler için vatandaşların görüşünü aldı. Kamçı, ayrıca vatandaşların eğitim ve sağlık alanlarındaki sorunlarını da dinledi ve yetkililere sorunların çözülmesi talimatını verdi. 

Kamçı, Doğanyol ilçesinde de öğretmenevinde muhtarlarla toplantı yaparak, mahallelerin ihtiyaçları konusunda bilgiler aldı.

Önümüzdeki günlerde hizmete girecek hükümet konağında incelemelerde bulunan Kamçı, Doğanyol Belediye Başkanı Recep Gülbey'i makamında ziyaret ederek, belediye hizmetleri hakkında görüş alışverişinde bulundu. 

Kamçı, Kaymakamlık, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliğini de ziyaret etti.