Malatya Valisi Kamçı, Suriyeli aileyi kabul etti

Malatya Valisi Kamçı, Suriyeli aileyi kabul etti
Malatya Valisi Kamçı, Suriyeli aileyi kabul etti
MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Suriyeli bir aileyi makamında kabul etti. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Kamçı, Beydağı...

MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Suriyeli bir aileyi makamında kabul etti. 

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Kamçı, Beydağı Konaklama Tesisi ziyareti sırasında kendisinden randevu isteyen Suriyeli El-Ahmar ailesiyle makamında bir süre görüştü.

Vali Yardımcısı Latif Memiş, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İl Müdürü Hamza Demiralp'in de hazır bulunduğu kabulde, baba Zekeriya El Ahmar, anne Fatma Cuhadar ile çocukları Muhammed, Ahmed ve Şehıt, Vali Kamçı'ya, Türkiye 'nin gösterdiği misafirperverlikten ve yardımlardan dolayı şükranlarını iletti. 

Kamçı da ülkelerinde barış ortamı sağlanana ve ülkelerine dönene kadar misafirlerin en iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmeleri için ellerinden gelen tüm çabayı sarf edeceklerini belirtti. 

Suriye'deki bombardımanda bir bacağını kaybeden 5 yaşındaki Ahmet'in ayak protezinin de en kısa sürede takılacağını kaydeden Kamçı, çocuklarla bir süre ilgilenerek, onlara çeşitli hediyeler verdi. 


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  Malatya

  ,

  Konaklama

  ,

  afet

  ,

  AFAD