Malatya Valisi Kamçı'dan kurumlara ziyaret

Malatya Valisi Kamçı'dan kurumlara ziyaret
Malatya Valisi Kamçı'dan kurumlara ziyaret
   MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğü, Devlet Demiryolları (TCDD) 5. Bölge Müdürlüğü ve...

    MALATYA (AA) - Malatya Valisi Süleyman Kamçı,  Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğü, Devlet Demiryolları (TCDD) 5. Bölge Müdürlüğü ve Maden Tetkik Arama (MTA) Orta Anadolu 4. Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

Malatya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğü arazisinde incelemelerde bulunan Kamçı, Bölge Müdürü Ayhan Deligöz'den arazi hakkında bilgi aldı. Kamçı'ya faaliyet alanı ve çalışmaları hakkında brifing veren Deligöz, Türkiye coğrafyasının yüzde 20'sini kapsayan ve 14 ilde faaliyet gösteren Bölge Müdürlüğünün diğer müdürlüklere oranla en büyük coğrafi alanda hizmet verdiğini belirtti.

Brifingin ardından TCDD 5. Bölge Müdürlüğüne geçen Kamçı, Bölge Müdürü Üzeyir Ülker, müdür yardımcıları, şube müdürleri ve sendika temsilcileri tarafından karşılandı. Toplantı salonunda Ülker'den brifing alan Kamçı, demiryollarının ulaşımdaki önemini vurguladı.

Kamçı, daha sonra MTA Orta Anadolu 4. Bölge Müdürlüğünde Bölge Müdürü Yunus Ay'dan 5 ili kapsayan görev alanlarında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kamçı'nın hizmet binasının yetersizliğine değinmesi üzerine, Ay, mülkiyeti kuruma ait hizmet binası inşaatının bu yıl tamamlanacağını belirtti.