Malatya'da ailelere uyuşturucunun zararları anlatıldı

Malatya'da ailelere uyuşturucunun zararları anlatıldı
Malatya'da ailelere uyuşturucunun zararları anlatıldı
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi'nce ailelere uyuşturucu madde bağımlılığı ve mücadele konusunda seminer verildi. Büyükşehir...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi'nce ailelere uyuşturucu madde bağımlılığı ve mücadele konusunda seminer verildi. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, özellikle son bir yıl içerisinde madde bağımlılığının ilkokul öğrencilerine kadar indiğine dikkat çekilerek, Emniyet birimleri tarafından sürdürülen çalışmalara tüm kurum ve kuruluşlar olarak destek verilmesi gerektiği vurgulandı. Emniyet birimleri tarafından yoğun bir şekilde uyuşturucuyla mücadele konusunda çalışmalar yapıldığı anımsatılan açıklamada, etkin yöntemin ailede başladığı belirtilerek, ailelere yönelik eğitimlerin verilmesinin önemine dikkat çekildi. 

Büyükşehir Belediyesi uyuşturucu madde bağımlılığı ve mücadele konularında vatandaşları bilgilendirmek ve uyarıda bulunmak amacıyla, Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) tarafından, ailelere eğitim seminerleri düzenlendiği belirtilen açıklamada, seminerler kapsamında özellikle uyuşturucu madde bağımlılığıyla mücadele ve bağımlılıktan korunma yolları konusularının ele alındığı ifade edildi.

Açıklamada, ayrıca Büyükşehir Belediyesinin, vatandaşların konuya dikkatini çekmek ve bilinçlendirmek amacıyla uyuşturucu kullanımının zararlarını anlatan farklı bilboard tasarımları yaptığı kaydedildi.