Malatya'da asfalt plenti tesisi açılışı

Malatya'da asfalt plenti tesisi açılışı
Malatya'da asfalt plenti tesisi açılışı
- AK Parti Grup Başkanvekili Aydın: - "Türkiye ancak tek başına güçlü iktidarların olduğu dönemlerde refahı yakalamış, kalkınma gerçekleştirmiş, adalet ve özgürlüğü gerçekleştirmiştir"

MALATYA (AA) - AK Parti  Grup Başkanvekili Ahmet Aydın,  Türkiye 'nin tek başına güçlü iktidarların olduğu dönemlerde refahı yakaladığını, kalkınmayı, adalet ve özgürlüğü gerçekleştirdiğini bildirdi.

Malatya Büyükşehir Belediyesine bağlı Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret Limited Şirketi tarafından kentte yaptırılan asfalt plenti tesisi törenle açıldı.

Törende konuşan Aydın, Türkiye'nin büyüdüğünü belirterek, "Büyümenin nedeni istikrar ve güven ortamı" ifadesini kullandı.

Aydın, 13 yıllık AK Parti iktidarında "yapılamaz" denilenin yapıldığını, hayal edilemeyenlerin gerçekleştirildiğini söyledi.

Ülkenin geçmişte çok sıkıntılar çektiğini anlatan Aydın, şöyle devam etti:

"Hep birlikte özellikle tek parti zihniyetinin yaşandığı dönemlerde insanlığa, ülkesine kaybettiren, acılar yaşatan, reddeden, inkar eden, asimile eden, akabinde çok partili siyasal hayatta koalisyonlarla yine ha bire ülkeye kaybettirilen dönemleri yaşadık. Türkiye ancak tek başına güçlü iktidarların olduğu dönemlerde refahı yakalamış, kalkınma gerçekleştirmiş, adalet ve özgürlüğü gerçekleştirmiştir. İstikrar varsa, güven varsa o ülkede terörle mücadele etkin bir şekilde sürdürülür, istikrar ve güven olursa ekonomik kalkınma süreci hızla devam eder. Eğer istikrar varsa, güçlü iktidar varsa dış politikada etkin ve kararlı duruş sergileyebilirsiniz. İşte bütün bunların gerçekleşmesi ve 2023 hedeflerine ulaşılması noktasında mutlaka istikrarın güçlü bir şekilde tesis edilmesi lazım." 

Malatya Valisi Süleyman Kamçı da hayat standardını yüksek tutacak unsurların başında altyapının geldiğini belirterek, yol hizmetinin bu alanda en önemlisi olduğunu söyledi.

Saatte 240 ton asfalt üretme kapasitesine sahip tesisin hayırlı olmasını dileyen Kamçı, "Bu tesisimizin hizmet odaklı bir düşüncenin ürünü olduğunu ifade etmek istiyorum" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da 12 bin kilometrelik bir yol ağında hizmet verdiklerine değinerek, ikinci asfalt plenti tesisini açtıklarını aktardı. Çakır, bin 150 kilometre asfalt serdiklerine dikkati çekerek, "Bu şu ana kadar Malatya'ya yapılanların 3, 4 katı bir hizmet" dedi.