Malatya'da asfalt üretimi

Malatya'da asfalt üretimi
Malatya'da asfalt üretimi
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, haftalık yaklaşık 12 bin ton asfalt üretimi yapıyor.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, haftalık yaklaşık 12 bin ton asfalt üretimi yapıyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, yaz mevsimiyle saha çalışmalarına hız verilen Büyükşehir Belediyesi'nin asfalt üretiminde rekor seviyelere ulaştığı belirtildi.

Merkez ilçeler başta olmak üzere, il genelinde yol açma, genişletme ve asfalt çalışması yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi'nce haftalık yaklaşık 12 bin ton asfalt üretimi yapıldığı kaydedilen açıklamada, Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı Tesisler ve Makine Şube Müdürlüğünün Tavşantepe mevkisindeki asfalt şantiyesinde 24 saat aralıksız devam eden çalışmalar sonunda üretilen asfalt malzemesi sayesinde, yolların daha kaliteli ve güvenli hale getirildiği vurgulandı.

Büyükşehir Belediyesince taş ocaklarında temel malzeme üretimi yaptığı gibi iş akışının aksamaması için zaman zaman piyasadan da malzeme alımı yapıldığı aktarılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi tarafından konkasör şantiyelerinde üretilen ve piyasadan alınan asfalt temel malzemesinin yaklaşık 16 bin 250 tona ulaşırken, üretilen emisyon miktarının da 200 ton olarak gerçekleştiği bildirildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yolları daha kaliteli ve standartlara uygun hale getirmek için çalıştıklarını belirterek, "Malatya'nın en uzak köşesinden şehir merkezine kadar farklı birçok noktada yol çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. 2015 yılı planlamalarında aciliyet gerektiren yollarımızı şu an bir bir yapıyoruz. Üretilen temel malzeme ve asfaltta rekor seviyelere ulaştık. Tavşantepe'de bulunan asfalt şantiyemizden ilçe belediyelerimiz de faydalanıyor. Şantiyemizdeki emisyon üretim tesisini yeniledik. Yakında daha büyük kapasiteyle üretime başlayacak" ifadelerini kullandı.