Malatya'da aşure etkinlikleri

MALATYA (AA) - Arapgir ve Yeşilyurt ilçelerinde aşure etkinliği düzenlendi.Arapgir Meslek Yüksekokulunda (MYO), İnönü Üniversitesinin Geleneksel...

MALATYA (AA) - Arapgir ve Yeşilyurt ilçelerinde aşure etkinliği düzenlendi.

Arapgir Meslek Yüksekokulunda (MYO), İnönü Üniversitesinin Geleneksel Aşure Günü etkinlikleri kapsamında aşure dağıtıldı.

Etkinliğe öğrenciler ve vatandaşlar, yoğun ilgi gösterdi.

Organizasyona Arapgir Kaymakamı Tekin Erdemir, İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Özgür Gümüşay, Cumhuriyet Savcısı Ali Öztürk, Belediye Başkan Yardımcısı Çetin Özdemir, kurum ve kuruluşların müdürleri, Arapgir MYO Müdürü Dursun Özgüler, Müdür Yardımcısı Engin Şahin ve çok sayıda öğretim görevlisi katıldı.

- Yeşilyurt'taki etkinlik

Yeşilyurt Belediyesi, perşembe pazarı esnafına aşure ikram etti.

Yeşilyurt Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, etkinlikte konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, muharrem ayı dolayısıyla bütün Yeşilyurtlularla bir arada olmak için aşure dağıttıklarını belirtti.

Camilerde ve semt konaklarında aşure ikram ettiklerini bildiren Polat, "Bu bir birlikteliktir. Aşure birlik ve beraberlik anlamına geliyor" ifadesini kullandı.

AK  Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Bayram Taşkın da aşure gibi bütün renkleri içlerine katarak yeni Türkiye ve Yeşilyurt hedefine durmadan ilerleyeceklerini kaydetti.

Programa, Malatya Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ümit Emre, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.