Malatya'da atölye performans sergisi açıldı

Malatya'da atölye performans sergisi açıldı
Malatya'da atölye performans sergisi açıldı
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi sanat galerisi kursiyerlerinin çalışmalarından oluşan atölye performans sergisi açıldı.Malatya...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi sanat galerisi kursiyerlerinin çalışmalarından oluşan atölye performans sergisi açıldı.

Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, bir alışveriş merkezinde açılan sergide Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, sergide görülen eserlerin büyükşehir belediyesinin kültürel ve sanatsal etkinliklere vermiş olduğu değeri gösterdiğini belirtti.

Çakır, Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak başta sanat merkezinde olmak üzere semt konaklarında ve çok amaçlı  sosyal tesislerde değişik alanlarda Malatya'lılara eğitimler ve kurslar verilmekte olduğunu aktararak, "Bu merkezlerde hemşehrilerimiz ilgi alanlarına göre sanatsal faaliyetlerde bulunmaktalar. Bu kurslarımızın amatör de olsa sanatçılar yetiştireceğine inanıyorum. Kentimizin kültürel anlamda gelişmesine, sosyalleşmesine ve sanatsal yönden ileri noktalara gelmesine bu arkadaşlarımız katkı sunuyorlar" ifadesini kullandı.

Kursiyerlerle tek tek ilgilenen Çakır, kursiyerlerin isteği üzerine ebru çalışması yaptı.