Malatya'da belediyelerin sorumluluk alanları yeniden belirlendi

Malatya'da belediyelerin sorumluluk alanları yeniden belirlendi
Malatya'da belediyelerin sorumluluk alanları yeniden belirlendi
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, park, yeşil alan ve ana caddelerin sorumluluk alanlarını yeniden belirledi.Büyükşehir Belediyesinden...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, park, yeşil alan ve ana caddelerin sorumluluk alanlarını yeniden belirledi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, daha önce kent merkezindeki park ve yeşil alanların tamamından sorumlu olan belediye, büyükşehir statüsü kazanılmasının ardından bazı park ve yeşil alanların sorumluluklarını merkez ilçe belediyelerine devretti. 

Yapılan paylaşım sonucunda, Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda 1 milyon 443 bin metrekarelik park ve yeşil alan kalırken, 293 bin metrekarelik park ve yeşil alan Battalgazi ve Yeşilyurt belediyelerine devredildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesinin  423 kilometre uzunuluğundaki bulvar ve caddenin, Battalgazi Belediyesinin 128 kilometre uzunluğundaki 137 caddenin, Yeşilyurt Belediyesinin ise 159 kilometre uzunluğundaki 132 caddenin peyzaj ve yeşillendirme çalışmaları ile sulamasından sorumlu olacağı bildirildi.

Malatya genelindeki park ve yeşil alanların bakım, temizlik, inşaat ve onarım işleri de sorumlu bulunan belediyeler tarafından yapılacak.