Malatya'da "Bereket Ormanları" projesi

Malatya'da "Bereket Ormanları" projesi
Malatya'da "Bereket Ormanları" projesi
MALATYA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri...

MALATYA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca Gönül Elçileri Projesi kapsamında Malatya'da oluşturulan "Bereket Ormanı"na fidan dikildi.

Malatya Valisi Süleyman Kamçı, Malatya 2. Organize Sanayi Bölgesinde ağaçlandırma alanındaki fidan dikimi programında yaptığı konuşmada, Türkiye 'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın önderliğinde ağaçlandırma çalışması olduğunu söyledi.

İllerde de vali eşlerinin projeye önderlik ettiğini belirten Kamçı, " Bugün 81 ilimizde ağaçlandırma çalışmaları yapılıyor, hem ağaçlandırma hem yeşili koruma projesi geliştiriliyor. Bizler de imkanlarımız ölçüsünde bunu desteklemeye çalışıyoruz. Bugün bu yeşilin, çocuklarımızın elleriyle dikilen fidanlarımızın ülkemize, Malatya'mıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Türkiye'de yapılan projelerle ormanlaşmanın her geçen gün daha da artığını, Malatya'da da buna paralel olarak ağaçlandırmaya önem verdiklerini söyledi.

Çakır, Büyükşehir olarak hedeflerinin 1 milyon fidan dikmek olduğunu kaydetti.

Program kapsamında Vali Kamçı, Eşi Ayşe Kamçı ile Çakır ve öğrenciler fidan dikti.