Malatya'da "Bir Dakika Engelli Olur musun?" etkinliği

Malatya'da "Bir Dakika Engelli Olur musun?" etkinliği
Malatya'da "Bir Dakika Engelli Olur musun?" etkinliği
- Etkinliğe katılan vatandaşlar, engellileri anlayabilmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla tekerlekli sandalye kullandı, göz bandı takarak beyaz bastonla yürümeye çalıştı

MALATYA (AA) - Malatya'da engellilerin karşılaştığı zorluklara dikkat çekebilmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla "Hayatı Paylaşmak İçin Bir Dakika Engelli Olur musun?" etkinliği düzenlendi.

Uluslararası Dezavantajlılar Gençlik ve Spor Kulübü (UDAD) Malatya Şubesi, Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Derneği (MASTÖB) Gençlik Kolları ve Gençlik Konseyi tarafından bir alışveriş merkezinde tertiplenen etkinlikte, vatandaşlar engellileri anlayabilmek için tekerlekli sandalye kullandı, göz bandı takarak beyaz bastonla yürümeye çalıştı.

Etkinliğe destek veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da tekerlekli sandalye kullandı.

UDAD Malatya Şubesi Başkanı Şadiye Özbey Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kısa süre de olsa empati kurarak engellileri anlamayı amaçladıklarını söyledi.

Engellilerin karşılaştığı zorluklara dikkati çekerek farkındalık yaratmak istediklerini aktaran Eroğlu, vatandaşların etkiliğe yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

Başkan Hacı Uğur Polat da her insanın bir engelli adayı olduğunu vurgulayarak, bu anlamda etkinliği anlamlı bulduğunu söyledi.

Programa katkı sunanlara teşekkür eden Polat, "Her zaman engelli kardeşlerimizi anlamamız gerekiyor" dedi.