Malatya'da bir evin bahçesinden 4 kamyon çöp çıkarıldı

Malatya'da bir evin bahçesinden 4 kamyon çöp çıkarıldı
Malatya'da bir evin bahçesinden 4 kamyon çöp çıkarıldı
MALATYA (AA) - Malatya'da bir evin bahçesinden 4 kamyon dolusu çöp niteliğinde atık malzeme çıkarıldı.Battalgazi Belediyesinden yapılan yazılı...

MALATYA (AA) - Malatya'da bir evin bahçesinden 4 kamyon dolusu çöp niteliğinde atık malzeme çıkarıldı.

Battalgazi Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Battalgazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çevre sakinlerinin ihbarı üzerine Sancaktar Mahallesi Fenerci Sokak'ta bulunan eski bir evin bahçesinde yığınla çöp tespit etti.

Ekipler, evin bahçesinden evsel atıklar dışında karton, cam şişe, tahta, metal kutuların bulunduğu 4 kamyon dolusu çöp çıkardı.

Sancaktar Mahallesi Muhtarı Mehmet Özpolat, temizlik çalışması dolayısıyla Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür etti.

Belediyeye temizlik için müracaat ettiklerini anlatan Özpolat, "Buranın sahipleri iki bekar kardeş. İçeride 5 metrelik bir oda var. Orada kedi köpek besliyorlar. Bu kardeşlerden biri öldü. Diğeri de hasta oldu. Şimdi bakım evinde yaşıyor. Mahalleli bu pislik içindeki evden rahatsız oluyordu. Burada bundan sonra ilaçlama yapılırsa mahalle sakinleri de bu durumdan kurtulmuş olur" ifadelerini kullandı.