Malatya'da buzla mücadele çalışması

Malatya'da buzla mücadele çalışması
Malatya'da buzla mücadele çalışması
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi buzlu kaldırımları kendi tesislerinde ürettiği özel karışımla temizliyor.Büyükşehir belediyesinden...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi buzlu kaldırımları kendi tesislerinde ürettiği özel karışımla temizliyor.

Büyükşehir belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, Tesisler ve Makine Şube Müdürlüğünün Tavşantepe mevkinde bulunan tesislerde üretilen özel karışım, kış aylarında kaldırımlarda buz çözücü olarak kullanılmaya başlandı.

Karışımla ilgili bilgiler veren Yol ve Alt yapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert, karışımın çevre dostu olduğunu belirterek, "Büyükşehir süreciyle yeni bir yapılanma başladı. Bu yapılanma anlayışlarından biri de az maliyetle çok işi yapmak. Büyükşehir Belediyesi olarak kendi laboratuvarlarımızda ve kendi imkanlarımızla yaptığımız bu karışımın insan sağlığına zararı yok. Kaldırımlara ve yollara da zarar vermiyor. Karışımı kış aylarında buz çözücü olarak kullanıyoruz. Ürettiğimiz bu karışımla Büyükşehir Belediye bütçesine önemli katkı sağlıyoruz" ifadesini kullandı.

Mert, piyasada pahalı olan kimyasal karışımlara para vermediklerini, ürettikleri özel çözeltiyi sadece Büyükşehir Belediyesi değil Malatya'nın bütün ilçe belediyelerinde de kullandıkları kaydetti.