Malatya'da camiler arası atık pil toplama yarışması

Malatya'da camiler arası atık pil toplama yarışması
Malatya'da camiler arası atık pil toplama yarışması
MALATYA (AA) - Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde belediye ve müftülük tarafından "Camilerimiz Her Yönüyle Örnek" sloganıyla başlatılan atık pil toplama...

MALATYA (AA) - Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde belediye ve müftülük tarafından "Camilerimiz Her Yönüyle Örnek" sloganıyla başlatılan atık pil toplama yarışması devam ediyor.

Yeşilyurt Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, belediye sınırları içerisindeki camilerde 27 Nisan'da başlatılan yarışma, 28 Eylül 'de sona erecek.  

Yarışmanın sonuçları ise 1-7 Ekim  tarihleri arasında düzenlenecek Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında açıklanacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, çevre ve insan sağlığı konusunda küçük bir parça pilin telafisi olmayan sonuçlar doğurduğuna belirterek, "Vatandaşlarımızın en hassas olduğu ve örnek aldığı ibadethanelerimiz her yönüyle örnek olmalıdır. Küçük bir kalem pilin 4 metrekare toprağı kirlettiği, piller çöpe atıldığı takdirde zamanla bozulup toprağı, havayı ve yer altı sularını kirleterek insan sağlığını olumsuz etkilediği bilim adamları tarafından tespit edilmiştir" ifadelerini kullandı.

Polat, yarışma sonunda en fazla atık pil toplayan ilk üç caminin ihtiyaçlarını karşılayacaklarını ve çevre düzenlemelerine yardımcı olacaklarını kaydetti


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Bilim

  ,

  eylül

  ,

  yarışma