Malatya'da çiftçilere destek ödemesi yapılacak

Malatya'da çiftçilere destek ödemesi yapılacak
Malatya'da çiftçilere destek ödemesi yapılacak
MALATYA (AA) - Malatya'da çiftçilere destek ödemesi yapılacağı bildirildi.İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada,...

MALATYA (AA) - Malatya'da çiftçilere destek ödemesi yapılacağı bildirildi.

İl Gıda  Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ'in Resmi Gazete 'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtildi.

Bu kapsamda üreticilere yapılacak destekleme ödemelerine ilişkin başvuruların kabulüne yönelik usul ve esasların belirlendiğine dikkat çekilen açıklamada, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı çiftçilere mazot, gübre, toprak analizi, sertifikalı tohum kullanımı, sertifikalı tohum üretimi, sertifikalı fidan kullanımı, iyi tarım uygulamaları, organik tarım, yağlı tohumlu bitkiler ve hububat baklagil fark ödemesi, ilave sözleşmeli üretim ve yem bitkileri üretimi desteği verileceği kaydedildi.

Üreticilerin desteklerden faydalanabilmeleri için başvuru dilekçesi ve talep formunu doldurmaları ve gerekli belgeleri uygulama takvimine göre  İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine teslim etmeleri istendi.


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  haber

  ,

  Tarım

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  Resmi

  ,

  Bitkisel

  ,

  kayıt