Malatya'da cimnastik lig yarışması başladı

Malatya'da cimnastik lig yarışması başladı
Malatya'da cimnastik lig yarışması başladı
MALATYA (AA) - Artistik Cimnastik Erkekler 1. Lig ve 2. Lig 2. Hafta ve 2. Etap Küçükler Kulüpler Yarışması, Malatya'da düzenlenen açılış töreniyle...

MALATYA (AA) - Artistik Cimnastik Erkekler 1. Lig ve 2. Lig 2. Hafta ve 2. Etap Küçükler Kulüpler Yarışması, Malatya'da düzenlenen açılış töreniyle başladı.

Türkiye Cimnastik Federasyonu'nun 2015 yılı faaliyet programında yer alan yarışma için Malatya Cimnastik Spor Salonu'nda tören düzenlendi. Törende konuşan Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bu tür bir salonun inşa edilmediğini kaydetti.

Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Cimnastik Federasyonundan aldıkları güç ve destekle Malatya Cimnastik Salonu'nu 5 ay içerisinde eski halinden yeni haline dönüştürdüklerini kaydeden Fındıklı, salonu çok kısa bir süre içerisinde sporcuların hizmetine sunduklarını belirtti.

  Fındıklı, Malatya Cimnastik Salonu'nda geleceğin cimnastikçilerinin ve olimpiyat sporcularının yetişmesini arzu ettiklerini sözlerine ekledi.