Malatya'da dere ıslah çalışmaları

Malatya'da dere ıslah çalışmaları
Malatya'da dere ıslah çalışmaları
MALATYA (AA) - Malatya'da, Battalgazi Belediyesi ve Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından  projelendirilen Derme Deresi ıslah çalışmalarının devam ettiği...

MALATYA (AA) - Malatya'da, Battalgazi Belediyesi ve Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından  projelendirilen Derme Deresi ıslah çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, daha önce 5 kilometrelik kısmı ıslah edilen derenin geriye kalan kısmında sürdürülen çalışmalarını yerinde inceledi.

Gürkan, ilçe için dere ıslah çalışmasının önemli olduğunu belirterek, DSİ ile yapılan ortak çalışmalarının aralıksız sürdüğünü kaydetti.

Islah çalışmasının halka hayırlı olmasını temenni eden Gürkan, "20 kilometre civarında bir kanal mevcut. Bu 20 kilometrenin de şuanda 5 kilometrelik kısmı yapıldı,. Diğer kısımları da periyodik aralıklarla hem DSİ, hem DAP tarafından ortaklaşa yapılan projelerde bizim belediyemizin mihmandarlığında yürütülecektir" ifadelerini kullandı.

Derme Deresi ıslah çalışmalarının yapıldığı bölgede ikamet eden Abdullah Tunç ise çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getirdi.


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  Belediye

  ,

  ilçe