Malatya'da dilenci operasyonu

Malatya'da dilenci operasyonu
Malatya'da dilenci operasyonu
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler tarafından dilencilere yönelik operasyon düzenlendi.Belediyeden...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler tarafından dilencilere yönelik operasyon düzenlendi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, merkezi camiler başta olmak üzere ana cadde ve meydanlarda vatandaşların insani ve manevi duygularını suistimal ederek dilencilik yapan ve çoğu şehir dışından gelen dilencilere göz açtırılmıyor.

Kent merkezinde bulunan cami önleri, İnönü, Kışla ve Hastane caddeleri ile Yeni Devlet Hastanesi civarında zabıta ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 12 dilenci ekipler tarafından toplanarak merkez zabıta karakoluna götürüldü.

Zabıta Daire Başkanı Nurhan Demir, yaptığı açıklamada, 2014 yılında 110 dilenciye yaklaşık 20 bin lira   ceza kesildiğini belirtti.

Demir, dilenciliğin artık organize bir sektör haline geldiğini kaydederek, "Vatandaşlarımızın insani ve manevi duyguları çeşitli yöntemlerle suistimal ediliyor. Yaptığımız araştırmalarda dilencilerin tamamına yakınının değişik illerden Malatya'ya geldiklerini ve dilenciliği bir meslek haline getirdiklerini tespit ettik. Denetimlerimiz artarak devam edecek. Hemşehrilerimiz de bu suistimallere alet olmamalı" ifadelerini kullandı.