Malatya'da "Dünden Bugüne Teşkilat Buluşmaları" toplantısı yapıldı

Malatya'da "Dünden Bugüne Teşkilat Buluşmaları" toplantısı yapıldı
Malatya'da "Dünden Bugüne Teşkilat Buluşmaları" toplantısı yapıldı
MALATYA (AA) - AK Parti Malatya İl Başkanlığı tarafından "Dünden Bugüne Teşkilat Buluşmaları" toplantısı yapıldı.Kentte bir otelde...

MALATYA (AA) - AK Parti Malatya İl Başkanlığı tarafından "Dünden Bugüne Teşkilat Buluşmaları" toplantısı yapıldı.

Kentte bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, AK Parti'ye bir kez oy vermiş seçmenin 1 Kasım seçiminde AK Parti'ye oy vermesiyle Türkiye 'de tek başına güçlü ve istikrarlı bir iktidarın oluşacağını söyledi.

1 Kasım seçimlerinin Türkiye için önemine işaret eden Özhan, "Başka bir partiden oy kayışı olmasa bile bize bir kez oy vermiş yani bir kez AK Parti ailesi içerisinde yer almış  kardeşlerimiz bu seçimlerde tekrar oy kullansalar bütün bu tek başına iktidar tartışmaları hızla bitebilir. Çünkü AK Parti oy tabanını yüzde 90'ların üzerinde parti sadakati olan bir parti. Normal şartlarda merkez siyaseti tahkim etmiş bir partinin parti sadakati bu kadar olmayabilir. Geçmişte merkez siyasilerin hiç birisinde parti tabanlarında parti sadakati bu düzeyde olmadı ama AK Part'de durum böyle" diye konuştu.

AK Parti'ye oy verenlerin yüzde 90'ların üzerinde AK Parti'den başka bir yere gitmeyeceklerini ifade ettiklerini aktaran Özhan, "Bir şekilde AK Parti'den uzaklaşmış, son seçimde oy vermemiş, 2002'de vermiş 2007'de vermemiş, 2009'da vermemiş ama 2011'de vermiş ama bir şekilde AK Parti geniş ailesi içerisinde yer almış kardeşlerimizi bu seçimde sandığa götürmek durumundayız. Onların desteğiyle başka hiç kimseye ihtiyaç duymadan biz zaten 1 Kasım problemini çözmüş oluruz ama biz zaten biliyoruz ki sadece o kardeşlerimizden değil Türkiye'de tek başına iktidarı ve istikrarı gayet iyi idrak etmiş seçmenin ciddi bir kısmından da inşallah AK Parti'ye ihtiyaç duyulan destek gelecek ve bu 7 Haziran meselesinin tadilatı 1 Kasım'da yapılmış olacak" ifadelerini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da AK Parti'nin davasının Türkiye davası olduğunu dile getirerek, AK Parti iktidarları döneminde, Cumhuriyet tarihinde Türkiye'ye yapılmamış bir çok yatırımın yapıldığını kaydetti.

AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise halkın AK Parti'yi 1 Kasım'da tek başına iktidara getireceğini belirtti.

Toplantıya, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Malatya Milletvekilleri Bülent Tüfenkçi, Nurettin Yaşar, Mustafa Şahin, AK Parti Malatya 6. sıra milletvekili adayı Ufuk Önalan ile partililer katıldı.