Malatya'da "Engel siz misiniz? konulu resim yarışması düzenlenecek

Malatya'da "Engel siz misiniz? konulu resim yarışması düzenlenecek
Malatya'da "Engel siz misiniz? konulu resim yarışması düzenlenecek
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesinin, engellilerle ilgili farkındalığı artırmaya yönelik "Engel siz misiniz?" konulu 1. Ulusal Resim...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesinin, engellilerle ilgili farkındalığı artırmaya yönelik "Engel siz misiniz?" konulu 1. Ulusal Resim Yarışması düzenleyeceği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre,  Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığınca organize edilen yarışmayla, ülkede yaşayan engelli bireylerin önlerindeki engellerin neler olduğuna dair farkındalık oluşturmak, kendi ellerimizle koyduğumuz engelleri fark ederek ortadan kaldırmak, toplumsal olaylara karşı öğrencilerde duyarlılık oluşturmak, öğrencilerin resim sanatına olan ilgilerini arttırmak ve sanatsal faaliyetlerden keyif almalarını sağlamak amaçlanıyor.

"Engel siz misiniz?" konulu yarışmada, engelli vatandaşların karşılaştıkları sorunların resim yolu ile anlatılması isteniyor. Ortaokul ve lise kategorilerinde düzenlenen yarışmaya, 27 Mart'a kadar eser gönderilebilecek.

Yarışmayla ilgili detaylara ve başvuru formuna Malatya Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sitesi olan www.malatya.bel.tr'den ulaşılabilecek.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere, çeşitli ödüller verilecek.