Malatya'da gasp iddiası

Malatya'da gasp iddiası
Malatya'da gasp iddiası
- Akaryakıt istasyonundan, çalışanları döverek 20 bin lirayı gasp ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 11 şüpheliden 5'i tutuklandı

MALATYA (AA) - Malatya'da bir akaryakıt istasyonundan 20 bin lira  gasp ettikleri iddia edilen şüphelilerden 5'i tutuklandı. 

Yeşiltepe Mahallesi'nde bir akaryakıt istasyonundan daha önce birkaç kez para vermeden akaryakıt aldığı iddia edilen S.D, son gelişinde de ücret ödemeden akaryakıt almak isteyince iş yeri sahibi G.G. ile çalışanlar S.D'ye engel oldu. Bunun üzerine S.D'nin, aralarında akrabalarının da bulunduğu 10 kişi ile istasyona gelerek çalışanları sopa ve demir çubuklarla dövdüğü ve istasyonda bulunan 20 bin lirayı alarak kaçtığı iddi edildi.

Şikayet üzerine Malatya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince zanlılar S.D, S.D, C.D, E.Y, E.Y, E.Y, E.Y, S.Y, E.K, A.Y ve M.U. gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye götürülen zanlılardan M.U. ve E.K. cumhuriyet savcılığınca serbest bırakıldı. Mahkemeye sevk edilen zanlılardan S.D, C.D, S.Y, A.Y. ve E.Y. tutuklandı, S.D, E.Y, E.Y ve E.Y adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.