Malatya'da geçen yıl 700 bin metrekare sıcak asfalt yapıldı

Malatya'da geçen yıl 700 bin metrekare sıcak asfalt yapıldı
Malatya'da geçen yıl 700 bin metrekare sıcak asfalt yapıldı
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl 700 bin metrekare sıcak asfalt yaptı. Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, 2014 yılında...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, geçen yıl 700 bin metrekare sıcak asfalt yaptı. 

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, 2014 yılında asfaltlamada rekor düzeyde çalışmalar gerçekleştirildiği belirtildi. Kent  merkezinin yanı sıra Malatya'nın büyükşehir olmasıyla ilçe ve kırsal mahallelerde de önemli miktarda yol yapım, bakım, onarım ve asfaltlama çalışması yapıldığı hatırlatılan açıklamada, geçen yıl 170 bin ton bitümlü sıcak karışım üretildiği, bu karışımla Malatya genelinde 53 kilometre sıcak asfalt, 450 kilometrelik yolda da yama asfalt serimi  olmak üzere toplam 700 bin metrekarelik alanda sıcak asfalt yapımı gerçekleştirildiği kaydedildi.

İlçeler genelinde de 310 kilometre sathi kaplama asfalt çalışmasının tamamlandığı bildirilen açıklamada, söz konusu yollarda asfalt çalışmaları öncesinde 190 bin ton alt temel malzemesi kullanıldığı belirtildi.

Kanalizasyon, içme suyu, elektrik , doğalgaz ve telekomünikasyon hizmetlerinden dolayı bozulan kaldırımlarda da çalışmalar yapıldığı vurgulanan açıklamada, bu kapsamda 35 bin metrekare kaldırım yapım, bakım-onarım çalışması gerçekleştirildiği ifade edildi.

Geçen yıl 126 kilometre yeni yol açma çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi'nin, bu süre zarfında 245 kilometre yol genişletme çalışması, 140 kilometre de stabilize çalışması gerçekleştirdiği belirtilen açıklamada, yağışlı havalarda yol hatlarının zarar görmemesi için dere yataklarına değişik çaplarda 8 bin 64 beton büz yerleştirdiği vurgulandı.