Malatya'da hastane güvenlik görevlisine şiddet

Malatya'da hastane güvenlik görevlisine şiddet
Malatya'da hastane güvenlik görevlisine şiddet
- Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Aslan: "Tıp merkezimizde çalışan özel güvenlik görevlisi S.K. bir hastanın yakınları tarafından darbedilmiş ve sözlü küfre maruz kalmıştır"

MALATYA (AA) - Turgut Özal Tıp Merkezi (TÖTM) Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Aslan, tıp merkezinde çalışan özel güvenlik görevlisinin hasta yakınları tarafından darbedildiğini bildirdi.

Aslan, yaptığı yazılı açıklamada, TÖTM'de sağlık çalışanlarına yönelik şiddete bir yenisinin daha eklendiğini belirtti. Bu defa şiddete maruz kalanın bir özel güvenlik görevlisi olduğunu kaydeden Aslan, alınan tüm önlem ve cezai yaptırımlara rağmen sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin sürdüğünü ifade etti. 

Tıp merkezlerinde çalışan S.K'nın şiddete maruz kaldığını aktaran Aslan, şu bilgileri verdi:

"Tıp merkezimizde çalışan özel güvenlik görevlisi S.K, bir hastanın yakınları tarafından darbedilmiş ve sözlü küfre maruz kalmıştır. Saldırıda güvenlik görevlimiz S.K yüz bölgesinden ciddi yaralanmayla acil servise götürülmüş ve yapılan ilk muayenesinde burun ve elmacık kemiğinde kırıklar, başında bıçak kesiği ve gözünde ciddi morarmalar olduğu tanılarıyla tedavi altına alınmıştır. Saldırı olay yerindeki diğer güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle durdurulmuş ve beyaz kod uygulanmıştır. Saldırgan kaçarken diğer güvenlik görevlilerine de bıçak göstererek, sözlü küfürle tehditlerde bulunmuştur."

Olay anının güvenlik kameraları tarafından kaydedildiğini ve gerekli soruşturmanın adli makamlarca başlatıldığını vurgulayan Aslan, "Sağlık çalışanlarımıza yapılan bu tip fiili ve sözlü saldırılar asla kabul edilemez. Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi olarak bu şiddet olayının adli mercilerde sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirterek, olayı şiddetle kınıyor ve lanetliyorum" ifadesini kullandı.