Malatya'da hayat boyu öğrenme toplantısı

MALATYA (AA) - Malatya'da Hayat Boyu Öğrenme 2 Projesi tanıtım toplantısı düzenlendi.Malatya Ticaret Sanayi Odasının (MTSO) salonundaki toplantıda...

MALATYA (AA) - Malatya'da  Hayat Boyu Öğrenme 2 Projesi tanıtım toplantısı düzenlendi.

Malatya Ticaret Sanayi Odasının (MTSO) salonundaki toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, hayat boyu öğrenmenin, insanların bilgi, beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesi amacıyla yaşamı buyunca üslendiği tüm öğrenme faaliyetlerini kapsadığını belirterek, her bir bireyin bu açıdan Halk Eğitim Merkezlerinde desteklenmesi gerektiğini bildirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği İşleri ve Uluslararası Projeler Daire Başkanı Cengiz Aydemir de projenin bütçesinin 7 milyon 250 bin avro olduğunu ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı  Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Uzmanı Güngör Yavuz ve Hayat Boyu Öğrenme Proje uzmanlarından Alparslan Kölmek proje hakkında bilgiler verdi.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Abdülkadir Duran, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Uğur Ergin ve çevre illerden sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.