Malatya'da İstiklal Marşı Okuma Yarışması düzenlendi

Malatya'da İstiklal Marşı Okuma Yarışması düzenlendi
Malatya'da İstiklal Marşı Okuma Yarışması düzenlendi
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı Kadın Kültür ve Spor Merkezi tarafından İstiklal...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı Kadın Kültür ve Spor Merkezi tarafından İstiklal Marşı'nın kabulünün 94. yıl dönümü dolayısıyla "İstiklal Marşı Okuma Yarışması" düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kadın Kültür ve Spor Merkezi'nde "Hanımlar İstiklal Marşı'nı Seslendiriyor" programında bir araya gelen kadın kültür ve spor merkezi gönüllüleri İstiklal Marşı'nı okudu. 

Enstrümantal kemanla İstiklal Marşı dinletisi sunulan programda, 13 yarışmacı, İstiklal Marşı'nı en güzel okumak için yarıştı. Yarışmada, Ayben Konakçı birinci, Aynur Şaşmaz ikinci, Nursel Karakaplan da üçüncü oldu. Derece giren yarışmacılara merkezde üretilen çeşitli el sanatları ürünleri hediye edildi.

Kadın Kültür ve Spor Merkezi Koordinatörü  Esra Altaş, zaman zaman çeşitli programlar düzenlediklerini belirterek, "İstiklal Marşı'nın kabulünün yıl dönümü dolayısıyla bayanlar arasında milli marşımızı güzel okuma yarışması yaptık. Yarışmacılar İstiklal Marşı'nı birbirinden güzel okudular. Jürinin takdiriyle ilk 3 belirlendi. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz" ifadesini kullandı.