Malatya'da kaçakçılık ve uyuşturucu operasyonu

Malatya'da kaçakçılık ve uyuşturucu operasyonu
Malatya'da kaçakçılık ve uyuşturucu operasyonu
- Polis ekiplerinin operasyonlarında tarihi eser olduğu değerlendirilen 68 parça malzemeyle 18 kilogram eroin ve 10 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi

MALATYA (AA) - Malatya'da polisin düzenlediği operasyonda tarihi eser olduğu değerlendirilen 68 parça malzemeyle 18 kilo 555 gram eroin ve 10 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 16-18 Eylül 'de kentte 3 ayrı operasyon yapıldı.

Operasyonlarda 10 bin paket gümrük kaçağı sigara, 15 bin 500 kutu gümrük kaçağı makaron, 55 çeşitli ebat ve boyutlarda sikke, 1 metal yüzük, 3 topraktan yapılmış objeyle 9 çeşitli ebat ve boyutlarda metal obje ele geçirildi.

Malzemelere el konulurken olaylarla ilgili 3 şüpheli gözaltına alındı.

- 18 kilogram eroin ele geçirildi

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince bir araçta yapılan aramada da 34 paket halinde toplam 18 kilo 555 gram eroin ele geçirildi. 

Araçta bulunan A.Ç. ile V.G. gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılar "uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak", "kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı bulundurmak" suçlarından tutuklandı.