Malatya'da "Kadın ve Aile" paneli düzenlendi

Malatya'da "Kadın ve Aile" paneli düzenlendi
Malatya'da "Kadın ve Aile" paneli düzenlendi
MALATYA (AA) - Malatya'da "Kadın ve Aile" paneli düzenlendi.Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Aile...

MALATYA (AA) - Malatya'da "Kadın ve Aile" paneli düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) ve Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Malatya Temsilciliğinin tertiplediği panel, Kongre ve Kültür Merkezi'nde organize edildi.

Burada konuşan Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın ilk göreve geldiği 2009'dan itibaren kültürel ve sosyal belediyeciliğe büyük önem verdiğini belirtti.

KADEM Malatya Temsilcisi Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut da desteklerinden dolayı Başkan Çakır'a teşekkür etti.

KADEM'in çalışmalarına dikkat çeken Karabulut, kadına şiddetin önüne geçilmesi için "Özgecan Yasası"nın çıkarılmasını istediklerini kaydetti.

Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut'un oturum başkanlığında gerçekleştirilen panelde, İnönü Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mustafa Arslan, "Aile ve İş Hayatında Kadın", Doç. Dr. Abdullah Çolak, "İslam'da Kadın ve Aile", Yrd. Doç. Dr. Emine Durmuş "Evlilikte Eş Rolleri", Yrd. Doç. Dr. Bahar Öcal Apaydın da "Koruyucu Ailelik" konularında konuşma yaptı.