Malatya'da kadınlar için Sağlıklı Yaşam Merkezi kuruldu

Malatya'da kadınlar için Sağlıklı Yaşam Merkezi kuruldu
Malatya'da kadınlar için Sağlıklı Yaşam Merkezi kuruldu
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin kadınlar için oluşturduğu Sağlıklı Yaşam Merkezi hizmete girdi. Büyükşehir Belediyesinden yapılan...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin kadınlar için oluşturduğu Sağlıklı Yaşam Merkezi hizmete girdi. 

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi'ne bağlı Kadın Kültür ve Spor Merkezi bünyesinde, Sağlıklı Yaşam Merkezi birimi kurulduğu belirtildi.

Merkezde detaylı vücut analizlerinin son teknoloji ürünü cihazlarla yapıldığı vurgulanan açıklamada, alanında eğitim görmüş doktor ve diyetisyenler tarafından kişiye özel egzersiz ve beslenme reçetesi hazırlandığı ifade edildi.

Açıklamada, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliğiyle oluşturulan merkezde yaklaşık iki ayda 600 kişiye hizmet verildiğine dikkat çekilerek, şunlar kaydedildi:

"Merkez, kilo kontrolü ve daha kaliteli yaşam koşullarını sağlamak isteyen kadınların uğrak mekanı oldu. Ücretsiz şeker ölçümü, detaylı vücut analizi, genel poliklinik hizmetlerinin verildiği merkezde beden kitle indeksine göre zayıflama programları çıkarılıyor. Merkezde ayrıca obezite, sağlıklı beslenme, hijyen, akılcı ilaç kullanımı ve kadınlarda sık görülen kanser türleri gibi çeşitli konularda eğitim seminerleri düzenleniyor."