Malatya'da Kağıt Rölyef kursu açıldı

Malatya'da Kağıt Rölyef kursu açıldı
Malatya'da Kağıt Rölyef kursu açıldı
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'na bağlı Sanat Galerisi'nde Kağıt Rölyef Kursu...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı'na bağlı Sanat Galerisi'nde Kağıt Rölyef Kursu açıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, MABESEM kapsamında düzenlenen sanat kurslarına ilgi her geçen gün artarak sürüyor. Kısa bir süre önce açılan Kağıt Rölyef Kursu'na da vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. 

Kurs usta öğreticisi Emine Özer, gün içerisinde 2 ayrı grupla ders yaptıklarını belirterek, "16 yıldır bu meslekle uğraşıyorum. Kağıt Rölyef, Osmanlı'dan günümüze gelen geleneksel sanatlarımızdan biri. Özellikle son yıllarda yeniden rağbet görmeye başladı" değerlendirmesinde bulundu.

Kağıt Rölyef Sanatının 10 resmin üzerine boyut verilip kesilerek tekrar yapıştırılması suretiyle meydana geldiğini aktaran Özer, çalışmaların aşama aşama devam ettiğini, kursa gelen kadınların büyük bir sabır ve zevkle çalıştığını kaydetti. 

Kursiyerlerden Fatoş Kocaaslan da bu sanatla uğraşmanın çok zevkli olduğunu ifade ederek, herkese tavsiye ettiğini belirtti.