Malatya'da Kamyoncular Garajı genişletiliyor

Malatya'da Kamyoncular Garajı genişletiliyor
Malatya'da Kamyoncular Garajı genişletiliyor
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kamyoncular Garajı genişletme çalışmaları devam ediyor.Büyükşehir Belediyesinden yapılan...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kamyoncular Garajı genişletme çalışmaları devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, kamyoncu esnaflarının daha rahat bir alanda hizmet vermelerini sağlamak amacıyla Yeşiltepe Mahallesi'ndeki Kamyoncular Garajı, 3 bin metrekare genişletilecek.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından başlanan çalışmalar kapsamında şu ana kadar 2 bin 800 metreküp taş duvar, 900 metreküp kazı ve 400 metre beton oluk yapıldı. 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Ahmet Çakır, alanın genişletilmesi için toplamda 3 bin 500 metreküp taş duvar yapılacağını ifade etti.

Çalışmaların tamamlanmasıyla kamyoncu esnafının daha geniş, rahat ve güvenli bir ortamda hizmet vereceğini kaydeden Çakır, "Kamyoncular Garajını 3 bin metrekare büyütüyoruz. Burası çukur bir alan olduğu için dolgu, tesviye ve taş duvar işlemleri yapılıyor. 4 metre yüksekliğinde 350 metre uzunluğunda duvar örülüyor. Duvarın üzerine de korkuluk yapılacak. Şu an itibariyle yüzde 80 civarında tamamlanan çalışmaları, bir ay içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.