Malatya'da kar yağışı

Malatya'da kar yağışı
Malatya'da kar yağışı
- Malatya Ticaret Borsası Başkanı Özbey: -"Üreticilerimiz dikkatli olsun önlemlerini alsınlar. Kayısı üreticileri bahçelerinde saman ve lastik yaksın"

MALATYA (AA) - Malatya Ticaret Borsası Başkanı Gürsel Özbey, kaysı üreticilerini zirai dona karşı önlem almaları konusunda uyardı. 

Sabah saatlerinde kentin yüksek kesimlerine yağan kar öğle saatlerine doğru kent merkezinde de etkisini hissettirdi. 

Yağışın zaman zaman şiddetini arttırması vatandaşların zor anlar yaşamasına neden oldu. Kar yağışı kentin önemli geçim kaynaklarından biri olan kayısıda zirai don endişesi yarattı.

Malatya Ticaret Borsası Başkanı Özbey, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde son günlerde yağan karın bugün de Malatya'da etkili olduğunu söyledi.

Özbey, kar yağışının kayısıya olumsuz etkisi olup olmadığının henüz bilinmediğini belirterek, "Kar yağışının zirai don oluşturup oluşturmadığı önümüzdeki günlerde netleşir. Şimdi kesin bir şey söylemek doğru olmaz. Üreticilerimiz dikkatli olsun önlemlerini alsınlar. Kayısı üreticileri bahçelerinde saman ve lastik yaksın. İnşallah geçen yıl ki gibi bir sıkıntı yaşamayız" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Malatya

  ,

  Sabah

  ,

  Bugün

  ,

  zaman

  ,

  kar

  ,

  kent

  ,

  Karşı