Malatya'da karla mücadele çalışmaları

Malatya'da karla mücadele çalışmaları
Malatya'da karla mücadele çalışmaları
MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı...

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Büyükşehir Belediyesinin, Malatya genelinde 75 ekip, 220 araç ve 791 personelle karla mücadele çalışmalarını yürüttüğü belirtildi.

Bu ekiplerin 25'inin merkezde, 18'inin ilçelerde kar temizleme, 32'sinin de merkezde kaldırım temizleme çalışması yaptığı ifade edilen açıklamada,  ekiplerin sabahın ilk ışıklarıyla, başta ana arterler ve otobüs güzergahları olmak üzere yol ve kaldırım temizleme çalışmalarına başladığı kaydedildi.

Açıklamada, "Merkezde 57 ekiple yürütülen yol ve kaldırım temizleme çalışmaları sayesinde, Malatya genelinde araç ve yaya trafiğinde önemli bir tıkanma ve sorun yaşanmadı. 400 dolayında personelin yer aldığı merkezdeki karla mücadele çalışmaları aralıksız devam ediyor" ifadelerine yer verildi.

Kar temizleme ve yol açma çalışmalarını yoğun şekilde sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, Hekimhan'ın Kurşunlu ve Battalgazi ilçesinin Karagöz mahallelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yolu ulaşıma açarak 112 Acil Servis ekiplerinin hasta vatandaşlara ulaşmasını sağladığı belirtildi.


  ETİKETLER:

  Malatya

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kar