Malatya'da kayıp kişiyi arama çalışmaları

Malatya'da kayıp kişiyi arama çalışmaları
Malatya'da kayıp kişiyi arama çalışmaları
- Arama kurtarma ekiplerinin kullandığı su altı kamerasına, Tohma Kanyonu'nun kenarındaki kayalıkların altında insan silüetini andıran bir görüntü yansıdı

MALATYA (AA) - Malatya'nın Darende ilçesinde kaybolan alzaymır hastasını arama çalışmalarına devam ediliyor.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Darende Arama Kurtarma (DAKUT) ve Elazığ ve Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği ekipleri, üç gün önce kaybolan alzaymır hastası Hacı Ali Beyhan'ın (86) bulunması için Tohma Kanyonu'nda çalışma yürütüyor.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Sualtı Arama Kurtarma Amiri Murat Karatutlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün Güldurok mevkisinde arama yaptıklarını söyledi.

Su altı kameralarıyla kanyonun kenarındaki kayalıkların altına baktıklarını anlatan Karatutlu, "Ekibimiz, su altı kameralarıyla kayalık ve dar geçitlerde yaptığı aramada tam olarak net olmayan, fakat insan silüetini andıran görüntü elde etti. Bu görüntüleri yakınlarına izlettik. Onlar da görüntünün babalarının kıyafetine benzediğini belirtti" dedi.

Karatutlu, bu görüntünün çekildiği noktaya ucunda demir çengel bulunan profil uzattıklarını ancak sonuç alamadıklarını belirterek, "Vaktin geç olması sebebiyle arama kurtarma çalışmalarımıza yarın devam etmek üzere ara verdik" ifadesini kullandı.

Murat Karatutlu, yarın görüntünün elde edildiği noktada çalışmayı sürdüreceklerini kaydetti.