Malatya'da kuvvetli rüzgar

Malatya'da kuvvetli rüzgar
Malatya'da kuvvetli rüzgar
- Büyükşehir Belediyesine, çatı uçmasıyla elektrik direkleri, ağaçlar, pano ve güneş enerji panellerinin devrilmesi gibi 100'ü aşkın ihbar geldi

MALATYA (AA) - Malatya'da etkili olan kuvvetli rüzgar nedeniyle  Büyükşehir Belediyesine, çatı uçması,  elektrik direkleri, ağaçlar, pano ve güneş enerji panellerinin devrilmesi gibi 100'ü aşkın ihbar geldi.

Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan fırtına nedeniyle, şehrin değişik bölgelerinden 100 civarında çatı uçması, tuğlaların düşmesi, ağaç, elektrik direği, pano, levha ve güneş enerji panellerinin devrilmesi ile yangın ihbarları alındığı bildirildi.

İtfaiye ve Fen işleri Daire başkanlıkları ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından, ihbarlara anında müdahale edildiği ifade edilen açıklamada, yaşanan olağanüstü durum nedeniyle İtfaiye Dairesi Başkanlığı'nda izinlerin iptal edildiği, izinli personelin de göreve çağrıldığı vurgulandı.

Açıklamada, Malatya  Emniyet Müdürlüğü ile Aksa Elektrik ekiplerinin de Büyükşehir Belediyesi ekiplerine çalışmalarda destek verdiği ifade edildi.